Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sarahiluvpink's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
3
Pride and Prejudice 2005,  PG)
4
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
5
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
6
The Notebook 2004,  PG-13)
7
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
8
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
9
She's the Man 2006,  PG-13)
10
Meet the Parents 2000,  PG-13)
11
Pretty Woman 1990,  R)
12
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
13
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
14
The Green Mile 1999,  R)
15
Forrest Gump 1994,  PG-13)
16
In Her Shoes 2005,  PG-13)
17
Chocolat 2000,  PG-13)
18
The Holiday 2006,  PG-13)
19
The Prestige 2006,  PG-13)
20
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
21
The Lake House 2006,  PG)
22
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
23
27 Dresses 2008,  PG-13)
24
Transformers 2007,  PG-13)
25
Batman Begins 2005,  PG-13)
26
Strictly Ballroom 1992,  PG)
27
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
28
The Power of One 1992,  PG-13)
29
The New World 2005,  PG-13)
30
The Departed 2006,  R)
31
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
32
The Silence of the Lambs 1991,  R)
33
The Nanny Diaries 2007,  PG-13)
34
Burn After Reading 2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments