My Favorite Movies


  sarahd1981's Rating My Rating
1
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Nearly as good as Dirty Dancing
2
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
FAB Heath Ledger is Fab an i love Julia Stiles too! If only someone would sing for me! lol
3
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
It was really good, my 4 yr old loves it!
4
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
5
Bring It On 2000,  PG-13)
6
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
Such a classic film!
7
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
Just got it!
8
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
The Sixth Sense
Reminds me of my daughter!! She sees dead people!
9
Blue Streak 1999,  PG-13)
Blue Streak
How lucky!
10
The Wizard of Oz 1939,  G)
The Wizard of Oz
Brings back memories
11
Annie 1981,  PG)
Annie
Me when i was a kid!!
12
Bring It On Again 2004,  PG-13)
13
Kiss The Girls 1997,  R)
Kiss The Girls
I love Morgan Freeman
14
Along Came a Spider 2001,  R)
15
Shallow Hal 2001,  PG-13)
Shallow Hal
That made me laugh sooo much!
16
Seven (Se7en) 1995,  R)
Seven (Se7en)
Morgan Freeman, he is just fab!
17
Hairspray 1988,  PG)
Hairspray
Bet most people dont even know what this film is!!
18
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
22
Meet the Parents 2000,  PG-13)
23
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
24
The Jungle Book 1967,  G)
25
She's the Man 2006,  PG-13)
26
Erin Brockovich 2000,  R)
Erin Brockovich
fab film
27
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
The best film ever! Just imagine crawling through all that shit!!! Yak
28
Cry-Baby 1990,  PG-13)
Cry-Baby
How fab is this film! If they remade this i could play every part, i know the whole film of by heart!!
29
The Prince and Me 2004,  PG)
30
The Bone Collector 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments