My Favorite Movies


  sarabpanda's Rating My Rating
1
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
Psycho 1960,  R)
4
The Silence of the Lambs 1991,  R)
5
The Matrix 1999,  R)
6
The Matrix Revolutions 2003,  R)
7
The Matrix Reloaded 2003,  R)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
WALL-E 2008,  G)
10
Forrest Gump 1994,  PG-13)
11
The Shining 1980,  R)
12
The Prestige 2006,  PG-13)
13
Minority Report 2002,  PG-13)
14
Valkyrie 2008,  PG-13)
15
Soylent Green 1973,  PG)
16
The Expendables 2010,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments