My Favorite Movies
All Meryl Streep Movies !
| Saraahx0xo's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Doubt 2008, PG-13) |
|
| 2 |
Mamma Mia! 2008, PG-13) |
|
| 3 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004, PG) |
|
| 4 |
Stuck On You 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Adaptation 2002, R) |
|
| 6 |
Death Becomes Her 1992, PG-13) |
|
| 7 |
Prime 2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Hours 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Evening 2007, R) |
|
| 10 |
The River Wild 1994, PG-13) |
|
| 11 |
The Bridges of Madison County 1995, PG-13) |
|
| 12 |
Kramer vs. Kramer 1979, PG) |
|
| 13 |
She-Devil 1989, PG-13) |
|
| 14 |
Marvin's Room 1996, PG-13) |
|
| 15 |
Sophie's Choice 1982, R) |
|
| 16 |
Music of the Heart 1999, PG) |
|
| 17 |
Postcards from the Edge 1990, R) |
|
| 18 |
One True Thing 1998, R) |
|
| 19 |
Heartburn 1986, R) |
|
| 20 |
Julia 1977, PG) |
|
| 21 |
Still of the Night 1982, PG) |
|
| 22 |
She Devil 2001, PG-13) |





















