Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  SapphireMoon's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Transformers 2007,  PG-13)
5
Mom at Sixteen 2005,  Unrated)
6
Two Brothers 2004,  PG)
7
Duma 2005,  PG)
8
School of Rock 2003,  PG-13)
9
White Chicks 2004,  PG-13)
10
Bean 1997,  PG-13)
11
The Jewel of the Nile 1985,  PG)
12
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
13
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
14
The Passion of the Christ 2004,  R)
15
The Mask 1994,  PG-13)
16
The Princess Diaries 2001,  G)
17
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
18
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
19
Racing Stripes 2005,  PG)
20
Cry Wolf 2005,  PG-13)
21
The Ring 2002,  PG-13)
22
Hannibal Rising 2007,  R)
23
Gladiator 2000,  R)
24
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
27
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
28
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
29
Exorcist - The Beginning 2004,  R)
30
Dominion - Prequel to the Exorcist 2005,  R)
31
Shaun of the Dead 2004,  R)
32
Night of the Living Dead 1968,  R)
33
Resident Evil 2002,  R)
34
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
35
Dawn of the Dead 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments