My Favorite Movies


  sapifriends's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Good Movie
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
6
Harry Potter in the Hood 2007,  Unrated)
7
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
14
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
I have seen it
15
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
16
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader 2010,  PG)
17
The Princess Diaries 2001,  G)
18
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
19
The Amulet of Samarkand ,  Unrated)
The Amulet of Samarkand
I can't wait to see this movie as i read the book before....
20
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
I have seen it
21
A Cinderella Story 2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments