My Favorite Movies


  SanitTail's Rating My Rating
1
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card 2003,  Unrated)
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card
I love I love it Love it it's really good this is my fav movie of all time
2
Cardcaptor Sakura - The Movie 2002,  G)
3
Saint Tail - Thief of Hearts 2001,  G)
Saint Tail - Thief of Hearts
It's Awsome!!!!
4
Castle in the Sky 1989,  PG)
5
Kiki's Delivery Service 1989,  G)
6
Spirited Away 2001,  PG)
7
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
8
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984,  PG)
9
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
10
My Neighbor Totoro 1988,  G)
11
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) 1995,  G)
12
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns) 2002,  G)
13
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) 1988,  Unrated)
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies)
OMG it's so sad
14
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose 2000,  PG-13)
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose
I love the sailor moon shows!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15
Akira 1988,  R)
16
Tokyo Godfathers 2003,  PG-13)
17
Pokémon 4Ever 2002,  G)
18
Pokemon the First Movie - Mewtwo vs. Mew 1999,  G)
19
Pokemon - Mewtwo Returns 1997,  Unrated)
20
Digimon - The Movie 1999,  PG)
21
The Swan Princess 1994,  G)
22
The Swan Princess II: Escape from Castle Mountain 1997,  G)
23
The Swan Princess III: The Mystery of the Enchanted Kingdom 1998,  G)
24
The Princess and the Goblin 1994,  G)
25
Anastasia 1997,  G)
26
The Great Mouse Detective 1986,  G)
27
Alice in Wonderland 1951,  G)
28
The Little Mermaid 1989,  G)
29
Beauty and the Beast - The Enchanted Christmas 1998,  G)
30
Thumbelina 1994,  G)
31
Treasure Planet 2002,  PG)
32
The Rescuers 1977,  G)
33
The Rescuers Down Under 1990,  G)
34
The King and I 1999,  G)
35
Scooby-Doo and the Alien Invaders 2000,  Unrated)
36
Scooby-Doo on Zombie Island 1998,  Unrated)
37
Scooby-Doo and the Witch's Ghost 1999,  Unrated)
38
Scooby-Doo and the Reluctant Werewolf 1991,  Unrated)
39
Scooby-Doo and the Ghoul School 2000,  Unrated)
40
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
41
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
42
The Dark Crystal 1982,  PG)
43
Casper Meets Wendy 1998,  PG)
44
Snow Dogs 2002,  PG)
45
Get A Clue 2002,  G)
46
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
47
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
48
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
49
Fly Away Home 1996,  PG)
50
A Little Princess 1995,  G)
51
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
52
Pretty Woman 1990,  R)
53
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
54
Alice in Wonderland 1999,  G)
55
Clueless 1995,  PG-13)
56
Clue 1985,  PG)
57
Get a Clue! 1997,  PG)
58
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
59
National Treasure 2004,  PG)
60
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
61
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
62
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
63
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
64
Two Brothers 2004,  PG)
Two Brothers
this movie is sooooo cute wid the baby tigers!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
65
The Mummy 1999,  PG-13)
66
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
The Mummy Returns
their son it soooooooooo cute
67
The Pagemaster 1994,  G)
68
The Princess Bride 1987,  PG)
69
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
70
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
71
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
72
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
73
Batman & Robin 1997,  PG-13)
74
Batman Forever 1995,  PG-13)
75
Scooby-Doo 2002,  PG)
76
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
77
Duma 2005,  PG)
Duma
omg Duma is so CUTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
78
The Hole 2001,  R)
79
The Outsiders 1983,  PG)
80
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
the dead bodys were freaky but all & all it waz good!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments