My Favorite Movies
| SangChing's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 2 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Crazy/ Beautiful 2001, PG-13) |
|
| 4 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 5 |
Splash 1984, PG) |
|
| 6 |
Troy 2004, R) |
|
| 7 |
Love Don't Cost a Thing 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Lake City 2008, R) |
|
| 9 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 11 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 12 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Sex and the City 2008, R) |














SangChing posted 3 years ago
I just love ths moviee....~!!!
its inspirational & awesomee love storyy..~!!!