My Favorite Movies
| sandwichmail's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ma vie en cinémascope 2004, Unrated) |
|
| 2 |
Nez rouge 2003, Unrated) |
|
| 3 |
Evita 1996, PG) |
|
| 4 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 6 |
October Sky 1999, PG) |
|
| 7 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 8 |
American Pie 5: The Naked Mile 2006, R) |
|
| 9 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 13 |
Comment ma mère accoucha de moi durant sa ménopause 2003, Unrated) |
|
| 14 |
Camping sauvage (Happy Camper) 2004, Unrated) |
|
| 15 |
Sur le seuil (Evil Words) 2002, Unrated) |
|
| 16 |
The Affair of the Necklace 2001, R) |
|
| 17 |
Vanity Fair 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Les Boys 1997, R) |
|
| 19 |
Les Boys 2 1998, Unrated) |
|
| 20 |
Bon Cop, Bad Cop 2006, R) |
|
| 21 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 22 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |






















