My Favorite Movies
| SandraDeel's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 2 |
The Basketball Diaries 1995, R) |
|
| 3 |
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003, Unrated) |
|
| 4 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Black Mask 1997, R) |
|
| 6 |
Tales from the Crypt: Demon Knight 1995, R) |
|
| 7 |
The Crow 1994, R) |
|
| 8 |
Casshern 2004, Unrated) |
|
| 9 |
Never Die Alone 2004, R) |
|
| 10 |
K-PAX 2001, PG-13) |
|
| 11 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 12 |
Akira 1988, R) |
|
| 13 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 14 |
Game of Death 1978, R) |
|
| 15 |
Scarface 1983, R) |
|
| 16 |
The X-Files - Fight the Future 1998, PG-13) |
|
| 17 |
House of 1000 Corpses 2002, R) |
|
| 18 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 19 |
The Shining 1980, R) |
|
| 20 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 21 |
How High 2001, R) |
|
| 22 |
Half Baked 1998, R) |
|
| 23 |
Summer of Sam 1999, R) |
|
| 24 |
Army of Darkness 1993, R) |
























