My Favorite Movies
| SandovalFilm's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 2 |
La Vie en Rose (La Mome) 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 4 |
All About My Mother (Todo Sobre Mi Madre) 1999, R) |
|
| 5 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 6 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 9 |
Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas 2001, PG) |
|
| 10 |
Hocus Pocus 1993, PG) |
|
| 11 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 12 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 13 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 14 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Superman II 1981, PG) |
|
| 16 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 17 |
Cool World 1992, PG-13) |
|
| 18 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 19 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 20 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 21 |
What Women Want 2000, PG-13) |
|
| 22 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 23 |
Beauty and the Beast 1991, G) |























