Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sanabananahp's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Duh again
2
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
OH GOD!!!! its 1 of DA BEST!!!!!!!!!!!!
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Maaan!! duh its hp
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
KOOOOL
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
aww classic
6
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
Eminem jus rox
7
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
VIN D.!!!! da hottest guy alive!!!
its jus sooo kool n its abt cars!! so yea
8
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
FUNNIEST MOVIE!! WAS CLUTCHING MY STOMACH AT ALLL TYMES
9
Ice Age 2002,  PG)
Ice Age
oh its da funniest cartoon!
10
Take the Lead 2006,  PG-13)
Take the Lead
Antanio b!!!!! aaahhhh and da dance steps GOD!!!
11
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Channing tatum agin!!! and maaaaaaan his moves!! DAMN!!!
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
disney all over again
13
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
the best romantic story ever
14
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
relly majestic
15
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
I jus luv dat story
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
WUZ SHOOOOO KOOOL.
17
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
Ishh sooo kool
18
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
brad pitt and matt damon
19
Minority Report 2002,  PG-13)
Minority Report
OMG!!! i relly luv dis movie!! relly gud actin by tom c. and Colin F.
20
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
mah fav. disney cartoon!! hav watched it soo many tymes az a kid
21
XXX 2002,  PG-13)
XXX
VIN D!!! luv his tatooo
22
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
hehehehehe it wuz jkz!! and maaan it has Channing Tatum
23
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
ITS GOOOD, CANT WAIT FER 3
24
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
Its shooo jkz, i wanna hav a family this big
25
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
26
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
OOH I LUVED IT, ADAM S. AND DREW B. R GOOOOOD
27
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
iz hil.
28
The Last Samurai 2003,  R)
The Last Samurai
reely yelly gud!!!
29
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
ITS GOOOOOOD
30
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
omg!!! GOOOD
31
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
channing tatums in it so yeaa
32
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
omg!!! its relly gud!! da 1 movie i cried at afta sooo long!!
33
Just My Luck 2006,  PG-13)
34
Two Brothers 2004,  PG)
Two Brothers
it iz soooo cute!! i luv da tigers!! got a new luv fer tigers now! hehehehehe
35
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
GUD! FIRST 1 WAS BETTER THO CUZ VIN D WUZ IN IT!!!
36
Golmaal: Fun Unlimited 2006,  Unrated)
Golmaal: Fun Unlimited
hilarous
37
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
KOOOL AGAIN
38
The Perfect Man 2005,  PG)
The Perfect Man
awesum story
39
Click 2006,  PG-13)
Click
hehehehehehe
40
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
WUZ SHOOO GUD
41
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
iz verryy cute n sad tho
42
What a Girl Wants 2003,  PG)
43
Elektra 2005,  PG-13)
Elektra
its gud!!! jennifer garner makes a relly gud action gal
44
Air Bud 3 - World Pup 2000,  G)
45
Happily N'ever After 2006,  PG)
Happily N'ever After
wow its lyke an inside story 2 every fairy tale
46
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
hilarious n disney
47
The Princess Diaries 2001,  G)
48
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
LINDSAY IZ GUD
49
Aquamarine 2006,  PG)
50
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
The Lion King 1 1/2
its a lion king prt!! and its hilarious
51
She's All That 1999,  PG-13)
52
Clueless 1995,  PG-13)
Clueless
its cute
53
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
54
Remember the Titans 2000,  PG)
Remember the Titans
ishhh relly gud
55
Air Bud 1997,  PG)
56
Legally Blonde 2001,  PG-13)
57
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
loadz better than da 1st one!!!
58
Lady in the Water 2006,  PG-13)
Lady in the Water
wuz pretty scary but good
59
Ella Enchanted 2004,  PG)
Ella Enchanted
it wuz cute
60
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
disney duh
61
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
62
Brother Bear 2 2006,  G)
63
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
64
Pocahontas II - Journey to a New World 1998,  Unrated)
Pocahontas II - Journey to a New World
i lyke it!!! its disney lyke ofcourse
65
Racing Stripes 2005,  PG)
Racing Stripes
frankie muniz's voice is sooo gud
66
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
HAD TO WATCH IT IN GEO BUT I'M GLAD I DID
67
Phir Hera Pheri 2006,  Unrated)
Phir Hera Pheri
OMG!! its hilarious
68
Holes 2003,  PG)
Holes
its rellly rellly gooooood
69
Air Bud 2 - Golden Receiver 1998,  G)
70
The Mighty Ducks 1992,  PG)
The Mighty Ducks
ish gud
71
Brother Bear 2003,  G)
Brother Bear
Disney!! duh
72
Varsity Blues 1999,  R)
Varsity Blues
OH its relly gud!!!! paul walker iz HOT!!!!
73
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
omg!!! CHAD M. MURREY IZ HOT
74
The Borrowers 1998,  PG)
The Borrowers
Tom felton iz sooo small and soooo cute!!!
75
Thoda Pyaar Thoda Magic (A Litle Love, a Little Magic) 2008,  Unrated)
Thoda Pyaar Thoda Magic (A Litle Love, a Little Magic)
sooooooo adorable... luv da kids... luv da story ... Saif gets hotter n hotter n rani better n prettier... Saif and rani make such a gud couple

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments