My Favorite Movies
| SamzWorld's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Heat 1995, R) |
|
| 2 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 3 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 4 |
Donnie Brasco 1997, R) |
|
| 5 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 6 |
Casino 1995, R) |
|
| 7 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 8 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 9 |
Scarface 1983, R) |
|
| 10 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 11 |
Coach Carter 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Fargo 1996, R) |












