My Favorite Movies


  samshak110's Rating My Rating
1
The Godfather 1972,  R)
2
The Godfather, Part II 1974,  R)
3
The Godfather, Part III 1990,  R)
4
Eyes Wide Shut 1999,  R)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
Gladiator 2000,  R)
10
Braveheart 1995,  R)
11
Face/Off 1997,  R)
12
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006,  PG-13)
13
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
14
District B13 (Banlieue 13) 2004,  R)
15
The Shining 1980,  R)
16
The Ring 2002,  PG-13)
17
Apocalypto 2006,  R)
18
Finding Nemo 2003,  G)
19
Hero 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments