My Favorite Movies
| samroberts11's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Green Street Hooligans 2005, R) |
|
| 2 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 3 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 4 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 5 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 6 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 7 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 8 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 9 |
The Cell 2000, R) |
|
| 10 |
What Women Want 2000, PG-13) |
|
| 11 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 15 |
Underworld 2003, R) |
|
| 16 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 17 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 18 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 19 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 20 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 21 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 22 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 23 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 24 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 25 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 26 |
Saw II 2005, R) |
|
| 27 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 28 |
The Crow 1994, R) |
|
| 29 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 30 |
Young Guns II 1990, PG-13) |
|
| 31 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 32 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 33 |
Rainbow Brite and the Star Stealer 1985, G) |
|
| 34 |
Drop Dead Fred 1991, PG-13) |
|
| 35 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 36 |
Three Kings 1999, R) |
|
| 37 |
The Life of David Gale 2003, R) |




































