My Favorite Movies


  1. samoscaralex
  2. Stephen

Give list a short description

  samoscaralex's Rating My Rating
1
The Crow 1994,  R)
The Crow
Brandon Lee last film but also his best
2
Blade 1998,  R)
3
Blade II 2002,  R)
4
Blade: Trinity 2004,  R)
5
The One 2001,  PG-13)
6
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! 2002,  Unrated)
7
Akira 1988,  R)
Akira
Great Manga
8
Superman: Man of Steel 2012,  Unrated)
9
Samurai Champloo 2005,  Unrated)
10
Les Aventures d'Arsène Lupin (The Adventures of Arsène Lupin) 1957,  Unrated)
11
Resident Evil 2002,  R)
12
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
13
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
14
Daredevil 2003,  PG-13)
15
The Lost Boys 1987,  R)
The Lost Boys
Classic
16
Underworld 2003,  R)
17
Underworld: Evolution 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments