My Favorite Movies
| samo0o's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The James Bond Story 1999, Unrated) |
|
| 2 |
The Black Candle 1991, Unrated) |
|
| 3 |
Tomorrow 1972, PG) |
|
| 4 |
The Black Marble 1979, PG) |
|
| 5 |
Mr. Moto's Gamble 1938, Unrated) |
|
| 6 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 7 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 8 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 10 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 13 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Saw II 2005, R) |
|
| 15 |
300 2007, R) |
|
| 16 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 17 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 18 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 19 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 20 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 21 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |





















