My Favorite Movies
| sammmy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |
|
| 2 |
Gremlins 1984, PG) |
|
| 3 |
American Pie Presents - Band Camp 2005, R) |
|
| 4 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 5 |
Cool Runnings 1993, PG) |
|
| 6 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 7 |
The Emperor's New Groove 2000, G) |
|
| 8 |
Wayne's World 1992, PG-13) |
|
| 9 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004, G) |
|
| 10 |
Lady and the Tramp 1955, G) |
|
| 11 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 12 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 13 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 14 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Sister Act 1992, PG) |
|
| 16 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 17 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 18 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |


















