My Favorite Movies
| samilaffaire's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 3 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 4 |
The Patriot 2000, R) |
|
| 5 |
Wimbledon 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 7 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 8 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 9 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 10 |
Ghostbusters 1984, PG) |
|
| 11 |
Godzilla 1998, PG-13) |
|
| 12 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 13 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Bon Cop, Bad Cop 2006, R) |
|
| 15 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 16 |
Pearl Harbor 2001, PG-13) |
|
| 17 |
The Rock 1996, R) |
|
| 18 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 19 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |



















