My Favorite Movies
| Samii22's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 2 |
The Last King of Scotland 2006, R) |
|
| 3 |
Bitter Moon 1992, R) |
|
| 4 |
Shooter 2007, R) |
|
| 5 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |
|
| 7 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 9 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 10 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Unfaithful 2002, R) |
|
| 12 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 14 |
Into the Blue 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Red Eye 2005, PG-13) |
|
| 16 |
The Covenant 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Crank 2006, R) |
|
| 18 |
Save the Last Dance 2 2006, PG-13) |
|
| 19 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Be Cool 2005, PG-13) |
|
| 21 |
Transformers: Revenge of the Fallen 2009, PG-13) |
|
| 22 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 23 |
Two Much 1995, PG-13) |
|
| 24 |
The Hot Chick 2002, PG-13) |
|
| 25 |
The Punisher 2004, R) |
|
| 26 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 27 |
Crash 2005, R) |
|
| 28 |
The Painted Veil 2006, PG-13) |
|
| 29 |
Candy 2005, R) |
|
| 30 |
Transporter 2 2005, PG-13) |
|
| 31 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 32 |
Volver 2006, R) |
|
| 33 |
The Prestige 2006, PG-13) |

































