My Favorite Movies
| sambeebe's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Ice Storm 1997, R) |
|
| 2 |
Wonder Boys 2000, R) |
|
| 3 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 4 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 5 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 6 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 7 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 8 |
In the Bedroom 2001, R) |
|
| 9 |
Dead Man 1995, R) |
|
| 10 |
The Thin Red Line 1998, R) |
|
| 11 |
This Is England 2006, Unrated) |
|
| 12 |
George Washington 2000, Unrated) |
|
| 13 |
La Dolce Vita 1960, Unrated) |
|
| 14 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 15 |
Efter brylluppet (After the Wedding) 2006, R) |
|
| 16 |
Nine Lives 2005, R) |
|
| 17 |
Fish Tank 2009, Unrated) |
|
| 18 |
Boy A 2007, R) |
|
| 19 |
The Long Goodbye 1973, R) |
|
| 20 |
I'm Still Here 2010, R) |
|
| 21 |
Y Tu Mamá También 2001, R) |





















