My Favorite Movies
| samanthaaac's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 2 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 4 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 5 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 6 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 7 |
Superman 1978, PG) |
|
| 8 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 9 |
Yellow Submarine 2012, G) |
|
| 10 |
Galaxy Quest 1999, PG) |
|
| 11 |
The Full Monty 1997, R) |
|
| 12 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 13 |
Monty Python's The Meaning of Life 1983, R) |
|
| 14 |
Shanghai Noon 2000, PG-13) |
|
| 15 |
Shanghai Knights 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Die Another Day 2002, PG-13) |
|
| 17 |
The World Is Not Enough 1999, PG-13) |
|
| 18 |
Tomorrow Never Dies 1997, PG-13) |
|
| 19 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Batman: The Movie 1966, PG) |





















