My Favorite Movies
| samalaroland's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Clerks 1994, R) |
|
| 2 |
House of 1000 Corpses 2002, R) |
|
| 3 |
The Devil's Rejects 2005, R) |
|
| 4 |
The Hills Have Eyes 2006, R) |
|
| 5 |
The Hills Have Eyes 2 2007, R) |
|
| 6 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Men of Honor 2000, R) |
|
| 8 |
JFK 1992, R) |
|
| 9 |
Saw 2004, R) |
|
| 10 |
Saw II 2005, R) |
|
| 11 |
Saw III 2006, R) |
|
| 12 |
The Little Princess 1939, G) |
|
| 13 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 15 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 16 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 17 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 18 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 19 |
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy 2004, Unrated) |



















