My Favorite Movies
| sam700222's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994, R) |
|
| 2 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 3 |
Love! Valour! Compassion! 1997, R) |
|
| 4 |
Beautiful Thing 1996, R) |
|
| 5 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 6 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 7 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 8 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 9 |
Boys Don't Cry 1999, R) |
|
| 10 |
Monster 2003, R) |
|
| 11 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 12 |
The Village 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Sleepers 1996, R) |
|
| 14 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 15 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 16 |
The Constant Gardener 2005, R) |
|
| 17 |
Hotel Rwanda 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Philadelphia 1993, PG-13) |


















