My Favorite Movies


  1. sam51341
  2. Samantha

Give list a short description

  sam51341's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
best movie ever! i love star wars!
2
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
omg such an awsome movie! without a doubt the best Spider-man movie so far. Peter was so awsome when he had the black suit on! this is best movie ever!
3
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
4
Awake 2007,  R)
Awake
Really awesome movie!! loved it, and Hayden was so great!
5
The Invisible 2007,  PG-13)
The Invisible
Such an awesome movie!! Ending could have been better, but overall really great. Plus it had Alex O'Loughlin, so really even if the movie sucked, which it totally didn't, it would still be awesome!
6
Devour 2005,  R)
Devour
Awsome movie! Jensen Ackles is the best!
7
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
Awesome movie! loved it! great effects, actors, and storyline!!
8
Spider-Man 2002,  PG-13)
9
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
11
Underworld 2003,  R)
12
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
P.S. I Love You
Great movie! It was really nice, had a great story with many happy, sad, and funny moments. And it had Jeffrey Dean Morgan! What more could you want from a movie?
13
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
14
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
omg such an awsome movie! better than the first for sure. Chris Evans is hilarious in this!
15
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
OMG awsome movie!!!! i loved it!! it really suprised me actually, i thought it would be a good movie but it turned out to be so awsome! i definitly reccomend seeing this movie!
16
Hot Rod 2007,  PG-13)
Hot Rod
omg one of the most hilarious movies ever! i was laughing the whole time! cool beans! LMAO
17
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
18
Cry Wolf 2005,  PG-13)
Cry Wolf
Good movie! The ending was really unexpected.
19
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
i only watched this movie because Jared Padalecki was in it and it turned out to be pretty good even though Jared was the first one to die :(
20
Blades of Glory 2007,  PG-13)
Blades of Glory
OMG! This movie is so hilarious!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments