My Favorite Movies
| salvatore17's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
Garden State 2004, R) |
|
| 3 |
American Splendor 2003, R) |
|
| 4 |
Frailty 2002, R) |
|
| 5 |
Tommy Boy 1995, PG-13) |
|
| 6 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 7 |
Dog Day Afternoon 1975, R) |
|
| 8 |
Superbad 2007, R)
You scratch our back, we'll scratch yours." "See, the funny thing about my back is... it's located on my cock." |
|
| 9 |
The Apartment 1960, Unrated) |
|
| 10 |
Harold and Maude 1971, PG) |
|
| 11 |
The Girl in the Café (The Girl in the Cafe) 2005, Unrated) |
|
| 12 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Road House 1989, R) |
|
| 14 |
Can't Buy Me Love 1987, PG-13) |














