My Favorite Movies


  1. sally247
  2. Sally

Give list a short description

  sally247's Rating My Rating
1
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
sik movie
2
Superman Returns 2006,  PG-13)
Superman Returns
i love all superman
3
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
Transformers: Revenge of the Fallen
sooooooo amazing!!!!
4
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
dis was gud.......
5
Batman Begins 2005,  PG-13)
Batman Begins
i reely gud movie
6
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.)
clint eastwood is a baad ass actor
7
Dirty Harry 1971,  R)
8
Young Guns 1988,  R)
Young Guns
class movie
9
Young Guns II 1990,  PG-13)
Young Guns II
bad sequel
10
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
excellent fightin scenes
11
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
epic movie
12
Constantine 2005,  R)
Constantine
this was kinda kul
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
reeely wiked movie
14
The Shawshank Redemption 1994,  R)
15
The Pacifier 2005,  PG)
16
Back to the Future 1985,  PG)
17
Kingdom of Heaven 2005,  R)
18
The New World 2005,  PG-13)
The New World
this was oryt
19
Pitch Black 2000,  R)
20
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
21
National Treasure 2004,  PG)
22
Cloverfield 2008,  PG-13)
23
Troy 2004,  R)
24
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
25
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
26
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
27
Back to the Future Part II 1989,  PG)
28
Back to the Future Part III 1990,  PG)
29
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
30
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
31
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
32
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
33
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
34
King Kong 2005,  PG-13)
35
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
36
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
37
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
38
The Happening 2008,  R)
39
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
wow!!!!im shoked i neva thought it wud be this amazing!!im reely jus shked!!! I LOVE THIS MOVIE!!!nd the joker!!heath ledger is da best!!!
40
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
41
House of Wax 2005,  R)
42
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
43
300 2007,  R)
300
make way for 300!!!!!!
44
Tremors 1990,  R)
Tremors
fave film eva
45
The Day the Earth Stood Still 2008,  PG-13)
46
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
of course!!! hve to see it!
ahhhhh im so xcited!!!
:D:D:D:D:D:D:D:D:D
47
Dorian Gray 2009,  R)
Dorian Gray
i love ben barnes!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments