My Favorite Movies
| Salemslot9's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 2 |
Bonnie and Clyde 1967, R) |
|
| 3 |
Drugstore Cowboy 1989, R) |
|
| 4 |
A Hard Day's Night 1964, G) |
|
| 5 |
Help! 1965, G) |
|
| 6 |
Let It Be 1970, G) |
|
| 7 |
Imagine: John Lennon 1988, R) |
|
| 8 |
The Rolling Stones Rock and Roll Circus 1996, Unrated) |
|
| 9 |
Magical Mystery Tour 1967, G) |
|
| 10 |
The Defiant Ones 1958, Unrated) |
|
| 11 |
River's Edge 1986, R) |
|
| 12 |
Night of the Living Dead 1968, R) |
|
| 13 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 14 |
Scrooge 1970, G) |
|
| 15 |
Freaky Friday 1976, G) |















