Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Sairalinde's Rating My Rating
1
Rent 2005,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
The best film trilogy ever.
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
The best film trilogy ever.
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
The best film trilogy ever.
5
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
Does anyone else think that Gerard Butler is the hottest Phantom ever? No? Good. Coz he's mine :o)
6
Grease 1978,  PG)
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Wow! Savvy?
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
10
Sleepy Hollow 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments