My Favorite Movies
| saifmansha's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jodhaa Akbar 2007, Unrated) |
|
| 2 |
Troy 2004, R) |
|
| 3 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 4 |
Alexander the Last 2009, Unrated) |
|
| 5 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 9 |
American Pie Presents Book of Love 2009, Unrated) |
|
| 10 |
American Pie 1999, R) |











saifmansha posted 2 years ago
these movies according to me are best in the world
saifmansha posted 2 years ago
these movies are my favourite and i want to watch them again and again