My Favorite Movies


  saicis's Rating My Rating
1
Under Fire 1983,  R)
2
White Water Summer 1987,  PG)
3
White Fang 2: Myth of the White Wolf 1994,  PG)
4
Speed 2 - Cruise Control 1997,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
6
Finding Nemo 2003,  G)
7
Pulp Fiction 1994,  R)
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
9
Forrest Gump 1994,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
11
Braveheart 1995,  R)
12
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
13
The Departed 2006,  R)
14
Grease 1978,  PG)
15
Zoolander 2001,  PG-13)
16
Gladiator 2000,  R)
17
The Godfather 1972,  R)
18
Transformers 2007,  PG-13)
19
Batman Begins 2005,  PG-13)
20
Saving Private Ryan 1998,  R)
21
GoodFellas 1990,  R)
22
50 First Dates 2004,  PG-13)
23
Ghost Rider 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments