My Favorite Movies


  sahmkan's Rating My Rating
1
Kundun 1997,  PG-13)
2
Seven Years in Tibet 1997,  PG-13)
3
Vajra Sky Over Tibet 2006,  Unrated)
4
Song of Tibet 2000,  Unrated)
5
Tibet: A Buddhist Trilogy 1984,  Unrated)
6
Tibet - Cry of the Snow Lion 2003,  Unrated)
7
The Saltmen of Tibet 1997,  Unrated)
8
Little Buddha 1994,  PG)
9
Samsara 2002,  R)
10
Muay Thai 2004,  Unrated)
11
Journey From the Fall 2005,  R)
12
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005,  PG-13)
13
10 Questions for the Dalai Lama 2007,  Unrated)
14
Wheel of Time 2003,  Unrated)
15
The Murder Clinic (La Lama nel corpo) 1967,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments