Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sagswithout's Rating My Rating
1
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
Music and Lyrics
Its fun and lovely movie. I love the song which sung by the bands during titles.
2
The Truman Show 1998,  PG)
3
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
4
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Its a nice movie.. I watched it and felt wonder about the photography and graphics.
5
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
6
8 Mile 2002,  R)
7
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
8
Air Force One 1997,  R)
9
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
10
Pretty Woman 1990,  R)
11
Rocky 1976,  PG)
12
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
its a funny movie. I love the graphics
13
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
wow this is an amazing movie which I always love to watch.
14
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
Yeah.. its all time fav movie for me these days.
15
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
16
Con Air 1997,  R)
17
Sin City 2005,  R)
18
A Bug's Life 1998,  G)
19
Up 2009,  PG)
Up
Pretty good movie. We can enjoy the graphics and it is really awesome if you watch in 3D that too in a Big Screen.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments