My Favorite Movies
| safroota17's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 7 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 10 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 11 |
Saw II 2005, R) |
|
| 12 |
Saw III 2006, R) |
|
| 13 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 15 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 16 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 17 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 18 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 19 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 21 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 22 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 23 |
300 2007, R) |
|
| 24 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 25 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 26 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |


























