My Favorite Movies


  sadiyahshah's Rating My Rating
1
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
mean girls is about a girl new to the school and meet the plastics and becomes head of the plastics and does bad things to regina george like give her some bar that make you gain weight make her own gang turn against her and make her jealous.
2
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
3
Meet the Robinsons 2007,  G)
Meet the Robinsons
meet the robinsons is about a boy that never gives up and tries for his invention he goes to the future and saves the future
4
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
this is about shrek who gets married fiona and faces lots of problems and fionas dad dies and the royalty thing is her and shreks responsibility
5
Bo bui gai wak (Rob-B-Hood) (Robin-B-Hood) 2006,  Unrated)
Bo bui gai wak (Rob-B-Hood) (Robin-B-Hood)
rob b hood is about two men jackie chan and his team are robbers they take a baby and need help for a week they have the baby the family that are missing the baby are rich so they sell the baby but at the end they give the baby back to it's rightful owners.
6
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
7
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
8
Big Momma's House 2000,  PG-13)
9
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
10
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
this film is so funny comedy about two men that work for police and are disguised as two celebrities
11
Ratatouille 2007,  G)
Ratatouille
i love ratatouille it about a rat remy that controls a man working at the restraunt gusteaus he's a garbage boy while he cooks he tries to take advantage and gets all the food his family can eat

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments