Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sabra5's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Finding Neverland 2004,  PG)
5
Chocolat 2000,  PG-13)
6
300 2007,  R)
7
Troy 2004,  R)
8
Transformers 2007,  PG-13)
9
Batman Begins 2005,  PG-13)
10
The New World 2005,  PG-13)
11
The Libertine 2004,  R)
12
The Omen 2006,  R)
13
Interview with the Vampire 1994,  R)
14
The Omen 1976,  R)
15
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
16
Pitch Black 2000,  R)
17
The Ninth Gate 1999,  R)
18
The Matrix 1999,  R)
19
The Matrix Reloaded 2003,  R)
20
The Matrix Revolutions 2003,  R)
21
Eragon 2006,  PG)
22
Night at the Museum 2006,  PG)
23
Reign of Fire 2002,  PG-13)
24
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
25
Hero 2002,  PG-13)
26
Kung Fu Hustle 2004,  R)
27
Planet of the Apes 2001,  PG-13)
28
Major Payne 1995,  PG-13)
29
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
30
Gladiator 2000,  R)
31
The Godfather 1972,  R)
32
The Godfather, Part II 1974,  R)
33
The Godfather, Part III 1990,  R)
34
Blade 1998,  R)
35
Blade: Trinity 2004,  R)
36
Blade II 2002,  R)
37
Underworld 2003,  R)
38
Underworld: Evolution 2006,  R)
39
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
40
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
41
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
42
Highlander 1986,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments