My Favorite Movies


  saarsaar1's Rating My Rating
1
The Big Lebowski 1998,  R)
2
The Hudsucker Proxy 1994,  PG)
3
Baraka 1993,  Unrated)
4
Stop Making Sense 1984,  PG)
5
This Is Spinal Tap 1984,  R)
6
Three Amigos! 1986,  PG)
7
Fletch 1985,  PG)
8
Caddyshack 1980,  R)
9
Waiting for Guffman 1997,  R)
10
Fight Club 1999,  R)
11
The Matrix 1999,  R)
12
Sleeper 1973,  PG)
13
Zelig 1983,  PG)
14
Best in Show 2000,  PG-13)
15
Requiem for a Dream 2000,  R)
16
Boyz n the Hood 1991,  R)
17
New Jack City 1991,  R)
18
Pimps Up, Ho's Down 1999,  R)
19
American Pimp 1999,  R)
20
Bring It On 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments