My Favorite Movies


  s0fi's Rating My Rating
1
The Holiday 2006,  PG-13)
2
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
3
Derailed 2005,  R)
4
Walk the Line 2005,  PG-13)
5
Ladder 49 2004,  PG-13)
6
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
7
The Green Mile 1999,  R)
8
Frida 2002,  R)
9
Blow 2001,  R)
10
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
11
Mystic River 2003,  R)
12
The Game 1997,  R)
13
Snatch 2001,  R)
14
Ice Age 2002,  PG)
15
Green Card 1990,  PG-13)
16
Grease 1978,  PG)
17
Pretty Woman 1990,  R)
18
Muriel's Wedding 1994,  R)
19
Whale Rider 2002,  PG-13)
20
A Perfect Murder 1998,  R)
21
Panic Room 2002,  R)
22
Stand by Me 1986,  R)
23
Match Point 2005,  R)
24
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments