Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  rzm17's Rating My Rating
1
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
2
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
3
Alexander 2004,  R)
4
August Rush 2007,  PG)
5
Match Point 2005,  R)
6
Vanity Fair 2004,  PG-13)
7
Velvet Goldmine 1998,  R)
8
The Children of Huang Shi 2008,  R)
9
Michael Collins 1996,  R)
10
Titus 1999,  R)
11
Prozac Nation 2005,  R)
12
I'll Sleep When I'm Dead 2003,  R)
13
Elvis 2005,  Unrated)
14
Octane (Pulse) 2003,  R)
15
The Lion in Winter 2003,  Unrated)
16
The Governess 1998,  R)
17
Telling Lies In America 1997,  PG-13)
18
Tangled 2002,  R)
19
The Loss of Sexual Innocence 1999,  R)
20
Tesseract 2003,  R)
21
Killer Tongue 1999,  R)
22
The Disappearance of Finbar 1996,  Unrated)
23
The Maker 1997,  R)
24
The Magnificent Ambersons 2002,  Unrated)
25
Happy Now 2001,  Unrated)
26
The Tribe 1998,  Unrated)
27
From Paris with Love 2010,  R)
28
Mary, Mother of Christ 2010,  Unrated)
29
Mandrake ,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments