Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. Rz6lod
  2. ~ Rz

Give list a short description

  Rz6lod's Rating My Rating
1
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
this movie rocks
2
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
Not as good as the first, but still really good.
3
Resident Evil 2002,  R)
Resident Evil
Awesome movie...with just enough violence
4
Underworld 2003,  R)
Underworld
Love it-
5
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
It wasn't as good as the 1st
6
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
interesting-but i liked the book better
7
The Lost Boys 1987,  R)
The Lost Boys
i watch this movie all the time- i love it
8
The Forsaken 2001,  R)
9
The Covenant 2006,  PG-13)
10
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
....but he kills the vampires,that ain't right-lol-
11
The Devil's Rejects 2005,  R)
The Devil's Rejects
What can i say....
12
The Craft 1996,  R)
13
The Omen 2006,  R)
The Omen
Good,but not as good as the original-
14
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
15
Little Nicky 2000,  PG-13)
Little Nicky
One of the few 'comedys' i enjoy-
16
The Hunger 2005,  R)
The Hunger
Not completly sure what it's about, but i still want to see it.
17
Blood Angels (Thralls) 2005,  R)
Blood Angels (Thralls)
Saw the previews of it,and it looked good-but i never got to see it.
18
Black Christmas 2006,  R)
19
Jackass: Number Two 2006,  R)
20
Jackass - The Movie 2002,  R)
21
American Pie 1999,  R)
22
American Pie 2 2001,  R)
23
Superbad 2007,  R)
Superbad
funny
24
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments