My Favorite Movies


  ryuseiken's Rating My Rating
1
Seven (Se7en) 1995,  R)
2
Man cheng jin dai huang jin jia (Curse of the Golden Flower) 2006,  R)
3
The Omen 1976,  R)
4
Hitler: The Rise of Evil 2007,  PG-13)
5
The Ninth Gate 1999,  R)
6
The Devil's Advocate 1997,  R)
7
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
one of my favs
8
Immortal Beloved 1994,  R)
9
Merlin 1998,  PG)
10
Back to the Future 1985,  PG)
11
Ginger Snaps 2000,  R)
12
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
13
Interview with the Vampire 1994,  R)
14
Oldboy 2004,  R)
15
The Host (Gwoemul) 2006,  R)
16
Saw 2004,  R)
17
[Rec] 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments