Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  rylieroo123's Rating My Rating
1
XXX 2002,  PG-13)
XXX





LOVE THIS MOVIE!!!!!
2
What a Girl Wants 2003,  PG)
3
Ultraviolet 2006,  PG-13)
Ultraviolet
AWSOME!!!!!!!!!!!
4
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
5
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
fun





i love this movie
6
The Pink Panther 2006,  PG)
The Pink Panther
Like this movie it has my thombs up.
7
Pink Panther 2 2009,  PG)
Pink Panther 2
funny, i couldn't stop laughing
8
Bride Wars 2009,  PG)
Bride Wars
fun
9
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
10
Poltergeist 1982,  PG)
Poltergeist
It is a little scary!
11
Bad Girls 1994,  R)
Bad Girls
only wild west show i will watch
12
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
Charlie's Angels - Full Throttle
LOVE it! this movie is one i give thumbs up to!
13
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
-----?







LOVE THIS MOVIE!!!
14
Baby Mama 2008,  PG-13)
Baby Mama
hehe
15
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
The first is better than all the rest
16
Space Buddies 2009,  G)
Space Buddies
funny
17
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
the boogey man scares me
18
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
A Knight's Tale
wow, fun
19
Spice World 1997,  PG)
Spice World
girl power
20
Twilight 2008,  PG-13)
21
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
fun
22
The Game Plan 2007,  PG)
The Game Plan
i like
23
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
fun!!!!!!!!!!!!!!
24
The Miracle Worker 2000,  Unrated)
25
The Parent Trap 1998,  PG)
26
College Road Trip 2008,  G)
27
Are We There Yet? 2003,  PG)
28
Are We Done Yet? 2007,  PG)
29
Fantasia 1940,  G)
30
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
31
Failure to Launch 2006,  PG-13)
32
While You Were Sleeping 1995,  PG)
33
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
34
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
i like!
35
Wild Hogs 2007,  PG-13)
36
Grease 1978,  PG)
37
The Neverending Story 1984,  PG)
38
The Princess Bride 1987,  PG)
39
Sydney White 2007,  PG-13)
40
Bring It On: In It to Win It 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments