My Favorite Movies


  rylan93625's Rating My Rating
1
Freedomland 2006,  R)
Freedomland
This is the greatest movie ever.
2
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
3
Saw II 2005,  R)
Saw II
A gorey,cool but predictible.
4
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
Kinda preachy.But other than that its awesome
5
Hostel: Part II 2007,  R)
6
Hostel 2006,  R)
Hostel
Beginning and middle were pointless.end is where it all is.peole said it was sick and twisted the way i like my movies
7
Scarface 1983,  R)
8
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
Good Storylines
9
United 93 2006,  R)
United 93
one of the best movies ive seen in '06
10
Saw 2004,  R)
Saw
Not better that the 2nd
11
Rent 2005,  PG-13)
12
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
Another one of the movies you need to be smart to like
13
Running Scared 2005,  R)
14
World Trade Center 2006,  PG-13)
15
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
16
The Evil Dead 1981,  R)
The Evil Dead
Simply awesome
17
Crash 2005,  R)
Crash
Deserving of best picture of the year but it kept reminding that it was about racism.
18
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
Good logging truck scene,The best FD.
19
Final Destination 2000,  R)
20
Final Destination 3 2006,  R)
21
Face/Off 1997,  R)
22
Eminem AKA 2004,  Unrated)
Eminem AKA
I liked this one
23
An Inconvenient Truth 2006,  PG)
An Inconvenient Truth
The most important movie of 2006.
24
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
Bam is my favourite.Some parts like the old people were just weird
25
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
Seriously who could call this "a new low," "a plunge into depravity," "a sad commentary on our degenerating culture" and "a disgusting, repulsive, grotesque spectacle."And so unique theres nothing like it.
26
WWE - Eve of Destruction 2002,  Unrated)
WWE - Eve of Destruction
WWE is so cool
27
WWE: The Rise & Fall of ECW ,  Unrated)
WWE: The Rise & Fall of ECW
I like violence
28
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
29
Art School Confidential 2006,  R)
30
Sweet November 2001,  PG-13)
31
Saw III 2006,  R)
32
The Good Shepherd 2006,  R)
The Good Shepherd
I had to think alot too.
33
Monsters, Inc. 2001,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments