My Favorite Movies
| RuthMack1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Some Kind of Wonderful 1987, PG-13) |
|
| 2 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 3 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 6 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 7 |
Grease 1978, PG) |
|
| 8 |
Highlander 1986, R) |
|
| 9 |
The Crow 1994, R) |
|
| 10 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 11 |
Thelma & Louise 1991, R) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 14 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 16 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 18 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |


















