My Favorite Movies


  Ruth3000's Rating My Rating
1
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
LOVED IT
2
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
Crazy Funny
3
Material Girls 2006,  PG)
4
Uptown Girls 2003,  PG-13)
Uptown Girls
Funny
5
R. Kelly - Trapped in the Closet: Chapters 1-12 2005,  R)
R. Kelly - Trapped in the Closet: Chapters 1-12
it was good
6
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
7
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
I liked the ending best
8
Head of State 2003,  PG-13)
Head of State
OMG Funny
9
The Flintstones in Viva Rock Vegas 2000,  PG)
10
Ocean's Eleven 1960,  Unrated)
11
Fat Girls 2006,  R)
12
Bad Boys 1995,  R)
13
Bad Boys II 2003,  R)
14
The Bad Seed 1956,  Unrated)
The Bad Seed
OMG U should it itz funny
15
Tyler Perry: I Can Do Bad All By Myself 2002,  Unrated)
16
Phone Booth 2003,  R)
Phone Booth
Good Movie
17
Panic Room 2002,  R)
Panic Room
LOVED IT
18
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
Funny
19
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
Funny
20
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
Funny
21
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
Funny
22
The Even Stevens Movie 2003,  G)
23
Garfield - The Movie 2004,  PG)
24
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
25
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
26
A Goofy Movie 1995,  G)
27
The Family Stone 2005,  PG-13)
28
The Simpsons: Family Portrait ,  PG)
29
A Muppet Family Christmas 1987,  Unrated)
30
The Proud Family Movie 2005,  G)
31
The Addams Family 1991,  PG-13)
32
Johnson Family Vacation 2004,  PG-13)
33
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
OMG datz a great movie
34
Flushed Away 2006,  PG)
35
There's Something About Mary 1998,  R)
There's Something About Mary
LOL n LOL again
36
Meet the Browns 2004,  Unrated)
Meet the Browns
LOL
37
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
oh my god that movie was great
38
Meet the Parents 2000,  PG-13)
Meet the Parents
LOL
39
Cool Runnings 1993,  PG)
40
Be Cool 2005,  PG-13)
Be Cool
LOL
41
Kingdom Come 2001,  PG)
42
Last Holiday 2006,  PG-13)
Last Holiday
Good Movie
43
Deliver Us from Eva 2003,  R)
Deliver Us from Eva
Funny
44
Agent Cody Banks 2 - Destination London 2004,  PG)
45
Agent Cody Banks 2003,  PG)
46
Spy Kids 2001,  PG)
47
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2002,  PG)
48
Spy Kids 3-D - Game Over 2003,  PG)
49
I Spy 2002,  PG-13)
50
Life-Size 2000,  G)
51
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
52
Catch That Kid 2004,  PG)
53
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
OMG dat was so funny
54
Little Black Book 2004,  PG-13)
55
Free Willy 2: The Adventure Home 1995,  PG)
56
Little Nicky 2000,  PG-13)
57
The Little Vampire 2000,  PG)
58
A Little Princess 1995,  G)
59
In the Mix 2005,  PG-13)
60
The Little Rascals 1994,  PG)
The Little Rascals
LOVE IT
61
Free Willy 1993,  PG)
62
Free Willy 3: The Rescue 1997,  PG)
63
Red Eye 2005,  PG-13)
Red Eye
LOVE IT
64
Cheaper By the Dozen 1950,  PG)
65
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
66
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
67
4 Little Girls 1997,  Unrated)
68
Girls Will Be Girls 2002,  R)
69
Big Girls Don't Cry... They Get Even 1992,  PG)
70
Girls Just Want to Have Fun 1985,  PG)
71
Bad Girls 1994,  R)
72
Beautiful Girls 1996,  R)
73
Spider-Man 3 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments