My Favorite Movies
| russcook76's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 3 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 4 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 5 |
Dark City 1998, R) |
|
| 6 |
Jackass: Number Two 2006, R) |
|
| 7 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 8 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 9 |
300 2007, R) |
|
| 10 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |










