Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  rupertsexy17's Rating My Rating
1
Eragon 2006,  PG)
Eragon
it was bloody awsome. i have to go see it again.
2
School of Rock 2003,  PG-13)
3
Scary Movie 2 2001,  R)
4
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
5
Braveheart 1995,  R)
6
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
7
Click 2006,  PG-13)
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
9
High School Musical 2006,  G)
10
Scary Movie 2000,  R)
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
12
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
13
She's the Man 2006,  PG-13)
14
A Cinderella Story 2004,  PG)
15
American Pie 1999,  R)
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
17
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
18
Shrek 2001,  PG)
19
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
20
Gladiator 2000,  R)
21
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
23
The Longest Yard 2005,  PG-13)
24
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
25
Shrek 2 2004,  PG)
26
White Chicks 2004,  PG-13)
27
Pretty Woman 1990,  R)
28
The Matrix 1999,  R)
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
30
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
31
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
32
50 First Dates 2004,  PG-13)
33
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
34
A Walk to Remember 2002,  PG)
35
Step Up 2006,  PG-13)
36
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
37
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
38
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
39
Finding Nemo 2003,  G)
40
Mean Girls 2004,  PG-13)
41
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
42
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
43
The Notebook 2004,  PG-13)
44
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
45
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
46
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
hopefully they dont cut out any interesting parts because ive read the book many times so ill know if they cut something or changed something.
47
Underworld: Evolution 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments