Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. runknee2000
  2. Rani

Give list a short description

  runknee2000's Rating My Rating
1
Pretty Woman 1990,  R)
2
Ghost Rider 2007,  PG-13)
3
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004,  R)
4
Grease 1978,  PG)
5
Cars 2006,  G)
6
The Incredibles 2004,  PG)
7
The Sound of Music 1965,  G)
8
Face/Off 1997,  R)
9
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
10
Next 2007,  PG-13)
11
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
12
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
13
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
14
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
15
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006,  PG-13)
16
15 Minutes 2001,  R)
17
Sister Act 1992,  PG)
18
Sister Act 2: Back in the Habit 1993,  PG)
19
The Replacement Killers 1998,  R)
20
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
21
Air Force One 1997,  R)
22
Ghost 1990,  PG-13)
23
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
24
Cellular 2004,  PG-13)
25
The Departed 2006,  R)
26
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
27
Swordfish 2001,  R)
28
The One 2001,  PG-13)
29
Con Air 1997,  R)
30
The Rock 1996,  R)
31
Shattered (Butterfly on a Wheel) 2007,  R)
32
The Heartbreak Kid 2007,  R)
33
Bee Movie 2007,  PG)
34
Moonlight 2002,  Unrated)
35
Ronin 1998,  R)
36
Kung Fu Hustle 2004,  R)
37
Shaolin Soccer 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments