My Favorite Movies
| rulokr's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 2 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 4 |
Citizen Kane 1941, PG) |
|
| 5 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 6 |
The Kid 2000, PG) |
|
| 7 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Lady and the Tramp 1955, G) |
|
| 9 |
Great Expectations 1998, R) |
|
| 10 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 11 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 12 |
The English Patient 1996, R) |
|
| 13 |
Shine a Light 2008, PG-13) |
|
| 14 |
A Man for All Seasons 1966, G) |
|
| 15 |
Ruthless People 1986, R) |
|
| 16 |
Fever Pitch (The Perfect Catch) 2005, PG-13) |
|
| 17 |
For Love Or Money 1993, PG) |
|
| 18 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 19 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 20 |
Who Framed Roger Rabbit 1988, PG) |
|
| 21 |
Freaky Friday 2003, PG) |
|
| 22 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 23 |
Mr. 3000 2004, PG-13) |
|
| 24 |
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987, PG) |
























