My Favorite Movies


  1. rukia303
  2. Ninja Kei

Give list a short description

  rukia303's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
i absolutely love this movie!
2
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
3
The World of Stainboy 2000,  Unrated)
4
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
5
Beetlejuice 1988,  PG)
6
Sleepy Hollow 1999,  R)
7
Mars Attacks! 1996,  PG-13)
8
Batman Returns 1992,  PG-13)
9
Batman 1989,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
13
Pee-wee's Big Adventure 1985,  PG)
14
The Blue Lagoon 1980,  R)
The Blue Lagoon
porno!!!!
15
Queen of the Damned 2002,  R)
16
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
17
Xena: Warrior Princess - A Friend in Need (The Director's Cut) ,  Unrated)
Xena: Warrior Princess - A Friend in Need (The Director's Cut)
*tear* no more xena!!!
T_T makes me sad.....
18
The Thief Lord 2005,  PG)
19
Resident Evil 2002,  R)
Resident Evil
bst zobie flick ever!!!!!!!!
This is real action-horror!
:D
20
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
Resident Evil - Apocalypse
BOOOYAAHHHHH!!! :D
21
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
Resident Evil: Extinction
I THOUGHT THE FIRST ONE WAS GOOD, THIS ONE WAS EXCELLENT!
except for when Oded Fehr dies :[ T..T

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments